FacebookTwitter

7 psów idealnych do ochrony domu

By on mar 3, 2014 in Bezpieczeństwo, Zabezpieczenie Przed Włamaniem | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale konkretnego. Jeśli jego właściciel albo domostwo jest zagrożone, czworonóg odruchowo broni swojego. Przeczytaj poniższy przewodnik by poznać rasy psów cenione przede wszystkim za swoje zdolności do ochrony.

Nie musimy oczywiście przypominać że żadnego psa nie należy zmuszać do agresywnych zachowań. Jednak są to zwierzęta bardzo terytorialne i od lat są wykorzystywane jako skuteczni obrońcy podwórek i obejść domowych.

Dobermandoberman chroni domy

Większość pewnie odruchowo wymieni te piękne zwierzęta jako świetne psy obronne. Nic dziwnego – są niezwykle szybkie i sprawne, a ich intensywny sposób biegu wzbudza strach wśród niepożądanych gości. Jednocześnie to bardzo inteligentne (5 najmądrzejsza rasa psów) i lojalne zwierzaki, bardzo uważne i zawsze na straży.

Bullmastif

bullmastiff chroni dom

Angielska rasa wyhodowana do obrony domów, z bardzo silnym poczuciem przywiązania do rodziny, cenione także za interakcję z dziećmi. Są silne i masywne, wykorzystują swe warunki fizyczne do powstrzymywania wrogów, obalając ich na ziemię jednym susem.

Owczarki niemieckie

bullmastif chroni dom

Posłuszne i inteligentne owczarki od lat służą w siłach policyjnych. Reagują szybko, pewnie, bez wahania i zdecydowanie, w warunkach domowych spokojne i przyjacielskie. Lata pilnowania owiec robią swoje, przez niektórych uznawany za psa idealnego.

Rottweiller

rottweiler chroni dom

Owiane niezasłużoną sławą krwiożerczych, inteligentne i szybkie w nauce rottweilery bronią obejścia z wielkim oddaniem. Nie jest fanem obcych, więc zawsze warto mu przedstawiać gości. Poważny wyraz pyska i mocna budowa jest zwykle wystarczająca by odstraszyć niepożądanych intruzów, pies ma też w zapasie świetną skoczność i niezwykle silne szczęki.

Kuvasz

kuvasz chroni dom

Węgierki pies pasterski z bardzo silnym przywiązaniem terytorialnym. Nie jest zbyt przyjazny dla nieznajomych, ale świetny pies rodzinny, a jego miękkie i przyjemne futro na pewno spodoba się dzieciom.

Rhodesian Ridgeback

rodezyjczyk broni dom

Pies hodowany do polowań na lwy, więc z większością zagrożeń domowych potrafi sobie poradzić. Wymaga jednak uważnej tresury, nie mają wrodzonego posłuszeństwa. Jego szczeknięcie zazwyczaj oznacza poważne zamiary. Odpłacą się jednak dozgonną lojalnością i miłością.

Amerykański staffordshire terrier

terrier chroni dom

Mylony często z amerykańskim pitbullem, również hodowany do walk z niedźwiedziami i bykami. Pies bardzo agresywny i ruchliwy, wymaga opieki od wczesnych lat i uważnej tresury, a także stopniowego wprowadzania do psiej społeczności.

Nie traktuj psa jak kolejnego zabezpieczenia domu, na którego możesz zawsze liczyć. Otocz go troską i miłością a odwdzięczy ci się przywiązaniem i lojalnością w każdej sytuacji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *