FacebookTwitter

Ferie zimowe, a zabezpieczenie mieszkania

By on Lis 18, 2015 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

zabezpieczenie bramyJuż wkrótce będziemy mogli nacieszyć się kolejnym dłuższym urlopem – feriami zimowymi. Ten jakże wyczekiwany przez wszystkich okres, jest doskonałym wytchnieniem od ciężkiej pracy oraz domowych obowiązków. Jednak nim zaczniemy planować naszą zimową wyprawę, przede wszystkim skupmy się na rzeczy bardzo istotnej – odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania przed naszym wyjazdem.

Chcąc w pełni cieszyć się szaleństwem na stoku i uwolnić głowę od natrętnych myśli w stylu: „Czy ja na pewno zamknęłam drzwi?”, koniecznie ustalmy dobry plan działania. Złodzieje tylko czekają, aż komuś podwinie się noga. Wystarczy niedomknięte okno lub nieodpowiednie zamki w drzwiach wejściowych, aby zwabić do swojego domostwa potencjalnego włamywacza. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak uniknąć wtargnięcia niepowołanego gościa, podczas naszej nieobecności.

  1. Pamiętaj w szczególności o zachowaniu zdrowego rozsądku! Większości z nas wciąż wydaje się, że to zbyt błaha sprawa, aby przejmować się tym czy drzwi jak i okna są odpowiednio zabezpieczone. Dokładnie sprawdź czy masz zamknięte okna w całym domu. Przynajmniej dwa razy złap za uchwyt i upewnij się, że okno jest szczelnie zamknięte.
  2. Jeśli to możliwe, zadbaj o drzwi wejściowe – wyposaż swoje mieszkanie w drzwi antywłamaniowe. Choć dla niektórych to spory wydatek, warto w takie zainwestować. Chociażby ze względów bezpieczeństwa. Złodzieja z pewnością zniechęci żmudne dłubanie w profesjonalnym zamku.
  3. Sąsiedzka pomoc – jakże przydatna! Poproś zaufaną sąsiadkę, aby od czasu do czasu doglądała Twojego mieszkania, kiedy Ty będziesz napawał się widokiem zimowych krajobrazów. Poproś ją również, aby wyciągała ulotki z Twojej skrzynki. Zapchana skrzynka jest sygnałem, że rodzina jest poza mieszkaniem.
  4. System alarmowy. Sprawdzony i doskonały sposób na odstraszenie każdego złodzieja. W momencie kiedy niechciany gość przekroczy próg Twojego domu, natychmiast uruchomi się alarm, który poinformuje o tym stosowne służby.

 

 

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *