FacebookTwitter

Jak urządzać ogród?

By on Gru 11, 2015 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Urządzanie ogrodu to nie dla każdego takie same zadanie – większość ludzi uważa, ze aranżacja ogrodu jest bardzo prosta i łatwa do wykonania. Jeżeli myśli się tylko i wyłącznie o skoszeniu trawy to faktycznie – jest to bardzo prosta czynność. Jednakże jak się bardziej w to angażujemy, to można się przekonać, że tak wcale lekko nie jest.

Urządzić ogród z klasą to nie lada wyczyn, dodatkowo zadanie jest trudniejsze, jeżeli urządzamy go nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych członków rodziny. Idealnym rozwiązaniem jest odgrodzenie kwiatów oraz iglaków od trawnika – przy pomocy plastikowych lub też drewnianych czy betonowych palików – wybór zależy od nas samych. W celu ochrony iglaków i kwiatów przed niepożądanymi chwastami czy nawet trawą należy zastosować specjalnego rodzaju podsypki – część stosuje się tylko do iglaków, a inne tylko do kwiatów.

Urządzenie ogrodu to nie tylko dbanie, aby trawnik nie wychodził na teren, na którym posadzone są kwiaty czy iglaki. To także zagospodarowanie miejsca dla starszych i najmłodszych. Dla starszych w przypadku dużego ogrodu bardzo dobrym rozwiązaniem i pomysłem będzie wybudowanie altanki oraz grilla. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zorganizowania przyjęć na świeżym powietrzu. W ten sam sposób warto pomyśleć o odpowiedniej atmosferze, a meble do ogrodu będą tu na pewno pasować.

Nie należy także zapominać o najmłodszych. Jest wiele możliwości zorganizowania takim przestrzeni do zabawy. Najnowszym trendem jest montaż trampoliny, jednak jest bardzo dużo innych ciekawych rozwiązań. Jeżeli mamy do dyspozycji solidne drzewo, możemy zorganizować naszym pociechom domek na drzewie. Wstawienie huśtawek czy bramek sprawi, że dzieci z miłą chęcią będą spędzać wolne chwile na świeżym powietrzu zamiast siedzieć zamknięte w czterech ścianach przed telewizorami.

Ważny jest także rozmiar ogrodu – jeżeli jest dostatecznie duży można pozwolić sobie na wiele atrakcji. Uważać jednak trzeba, aby nie zrobić z ogrodu graciarni, na której nie będzie nawet miejsca na spacery.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *