FacebookTwitter

Zapobieganie włamaniom – to takie proste!

By on Mar 18, 2014 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Włamanie jest nieoczekiwaną wizytą nieproszonego gościa w nasze domowe progi. Nie jest to gość przybywający do naszego gniazdka z miłą niespodzianką. Raczej może on przewrócić spokój domowników do góry nogami. Ale nas to nie dotyczy. My posiadamy dobre drzwi antywłamaniowe.

Drzwi antywłamaniowe, jak sama nazwa mówi, polepszają komfort naszego życia, ponieważ skutecznie zapobiegają włamaniom. Dotyczy to głównie momentu, gdy nie m nas w domu. Skuteczne drzwi antywłamaniowe to drzwi wzmocnione, które posiadają rozwiązania utrudniające zniszczenie i wyważenie.

Najczęściej do tych celów wykorzystuje się drzwi stalowe, lub obite blachą czterema bolcami. Zazwyczaj dobre drzwi są wyposażone w zamek z atestem oraz posiadają elektroniczne środki sygnalizacji blokad podczas otwierania przez osobę nieuprawnioną.

Warto skupić się na klasach odporności, która przedstawia się od numeru 1 do 6. Warto także wybrać takie drzwi antywłamaniowe, które odpowiadają naszym kryteriom finansowym oraz skupić się na tym, czy posiadamy w domu cenne przedmioty, które chcemy uchronić przed kradzieżą lub zniszczeniem.

Klasyfikacja drzwi antywłamaniowych przedstawia się następująco:

  1. Zapewnia podstawową ochronę przed włamaniem, głównie przy użyciu siły fizycznej.
  2. Chronią przed otwarciem przy pomocy narzędzi typu śrubokręt.
  3. Są podobne do klasy nr 2 i chronią przed użyciem szczypiec czy śrubokrętu.
  4. Drzwi chronią przed użyciem siekiery, młotka, dłuta oraz wiertarki.
  5. Ochrona przed użyciem elektronarzędzi.
  6. Ochrona przed elektronarzędziami o wielkiej mocy.

 

 

Nasz dom jest naszym dobytkiem, więc warto zabezpieczyć go przed włamaniem. Niekiedy takie zabezpieczenie jest banalnie proste. Wystarczy zaopatrzyć się w drzwi antywłamaniowe, najlepiej najwyższej klasy, które skutecznie utrudnią włamywaczowi wtargnięcie bez zaproszenia do naszego domu.

Od nas samych zależy jak bardzo chcemy uchronić dom przed nieoczekiwanym złodziejem oraz jakie skarby przechowujemy w domu. Nasz budżet domowy jest wskazówką do wyboru drzwi antywłamaniowych, ponieważ ceny takich drzwi są różne, w zależności od jakości i funkcjonalności.

Na podstawie Castorama.pl

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *