FacebookTwitter

Balkon i mieszkanie na parterze

By on lis 6, 2015 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

okno-pcvNa wielu blogach można znaleźć informacje, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem. Jednak bardzo rzadko można znaleźć sposób na zabezpieczenie balkonu, znajdującego się na parterze. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Bardzo często zdarza się, że mieszkanie na parterze znacznie dłużej oczekuje na kupca niż mieszkania na wyższych piętrach. Ludzie się po prostu boją, że nie będą umieli takiego mieszkania odpowiednio zabezpieczyć i będą doskonałym kąskiem dla złodziei lub przestępców, którzy wręcz czyhają na ludzkie życie. Jak zatem przekonać kupca, że nie ma się czego obawiać? Przede wszystkim, oprócz elementów zabezpieczających, musi być zachowany zdrowy rozsądek. Czyli w momencie opuszczania przez nas mieszkania, nie zostawiamy otwartego okna lub drzwi balkonowych. Nawet najlepsze okno antywłamaniowe nie pomoże, gdy będzie ono po prostu otwarte.

Skoro jesteśmy już przy oknach, to warto napisać o nich parę słów. Okna, które zapewnią nam bezpieczeństwo, to okna antywłamaniowe, z odpowiednimi zabezpieczeniami, mającymi na celu zapobieganie wyważeniu. Nierzadko zdarza się, że mieszkańcy stawiają też na kraty w oknach. One także nie powstrzymają cierpliwego włamywacza, ale im więcej trudu musi włożyć w pokonywanie kolejnych przeszkód, tym większe prawdopodobieństwo, że się podda lub że sąsiedzi usłyszą podejrzane dźwięki i zapobiegną włamaniu.

Oprócz tego można mieć rolety zewnętrzne, będące równie skutecznym zabezpieczeniem, co kraty, a wyglądają znacznie atrakcyjniej. Trzeba przyznać, że życie w mieszkaniu z kratami nie należy do przyjemności i kojarzy się raczej z ograniczeniem naszej wolności, dlatego większość osób stara się tego uniknąć.

Zabezpieczone okna to nie wszystkie możliwości. Dodatkowo można zabudować balkon. Wciąż jest to mało popularne rozwiązanie, ale z biegiem lat przybywa zwolenników tej metody. Plusem takiej zabudowy jest, poza utrudnieniem włamania, możliwość spędzania czasu na balkonie lub tarasie także w pochmurne dni.

A ostatnim sposobem jest monitoring. Kamera może odstraszyć włamywacza, a jeśli nie, to pozwoli na łatwiejsze ujęcie przestępcy. Zatem nie zaszkodzi zainwestować i w ten sposób, bo im więcej zabezpieczeń, tym większe bezpieczeństwo.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *