FacebookTwitter

Bezpiecznie w samochodzie, czyli czego nie powinno zabraknąć na wyposażeniu auta

By on maj 20, 2016 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wiosna i lato to czas, kiedy jeszcze chętniej wyruszamy na wycieczki za miasto. Najczęstszym środkiem lokomocji jest naturalnie samochód. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i być przygotowanym na każdą ewentualność nie wystarczy jedynie sprawdzenie stanu technicznego auta. Ponadto należy zaopatrzyć swój bagażnik w kilka niezbędnych akcesoriów, które mogą okazać się nieocenioną pomocą.

Polskie przepisy zobowiązują kierowców do posiadania w samochodzie m.in. trójkąta ostrzegawczego oraz gaśnicy. Niestety wiele innych pomocnych akcesoriów prawo pomija, zatem warto samodzielnie uzupełnić wyposażenie samochodu.

Apteczka

Jednym z elementów wyposażenia auta, do posiadania których nie jesteśmy zobowiązani jest apteczka ratunkowa. Co ciekawe kierujący pojazdem, który był świadkiem lub uczestnikiem kolizji jest zobowiązany do udzielenia pomocy poszkodowanym uczestnikom zdarzenia. Aby móc wywiązać się z tego obowiązku, a także zapewnić sobie bezpieczeństwo musimy mieć apteczkę. Możemy kupić gotowy zestaw, warto jednak zapatrzyć się w trochę bogatszy komplet. Powinny się tam znaleźć rękawiczki lateksowe, opatrunki, nożyczki, woda utleniona, koc ratunkowy, środku dezynfekujące czy ustnik do sztucznego oddychania.

Ponadto w samochodzie warto mieć również kamizelkę odblaskową – dzięki niej w razie nagłego postoju w nieoświetlonym miejscu, będziemy widoczni dla innych kierowców. Tego typu kamizelki oraz inne akcesoria można znaleźć na: http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/odziez-ochronna-i-bhp/odziez-i-obuwie.html

Dodatkowe akcesoria

Ponadto warto również uzupełnić wyposażenie swojego samochodu o komplet wymiennych żarówek. Pozwoli to na szybką wymianę w razie awarii jednego ze świateł. Ponadto nieocenioną pomocą w różnych sytuacjach będzie komplet narzędzi. W dobrze wyposażonym samochodzie nie powinno także zabraknąć latarki. Najlepszym rozwiązaniem będzie czołówka. W razie niepogody z pewnością przydatny będzie także parasol.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *