FacebookTwitter

Czy grzejnik może być sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania?

By on sty 14, 2016 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wiele osób w najchłodniejsze dni lubi dogrzewać swoje mieszkania za pomocą przenośnego grzejnika elektrycznego. Podmuch ciepłego powietrza działa kojąco i sprawia, że o wiele przyjaźniej spędza się czas w domu. Niestety energia elektryczna jest dość droga. Jaki grzejnik kupić aby nie przepłacić?

Grzejniki elektryczne działają na zasadzie konwekcji – powietrze z urządzenia ogrzewa pomieszczenie, a ciepło oddaje ścianom. W grupie grzejników elektrycznych możemy znaleźć grzejniki ceramiczne, olejowe, konwektory i termowentylatory.

Grzejniki konwekcyjne

Kowektory czyli grzejniki konwekcyjne nagrzewają wnętrze, dzięki zainstalowanej wewnątrz urządzenia grzałce lub płycie. Ciepło najpierw nagrzewa powietrze w pomieszczeniu, a następnie potem ściany. Niektóre modele grzejników mają wymuszony obieg, intensyfikując wymianę powietrza. Zazwyczaj mają trójstopniową regulację intensywności działania oraz termostat, który umożliwia nastawienie określonej temperatury. Ich zaletą jest to, że po ustawieniu, błyskawicznie  temperatura wzrasta do oczekiwanej, a po wyłączeniu szybko stygnie.

Termowentylatory

Wlot powietrza w tych grzejnikach znajduje się w tyle urządzenia, a wylot z przodu. W środku grzejnika znajduje się mała spiralka, która ogrzewa powietrze, poprzez szczeliny. W środku znajduje się wiatrka, dzięki któremu powietrze jest płynnie wypychane. Podobnie jak konwektory, mają zazwyczaj dwustopniową regulację prędkości. Niektóre modele mają też termostat, który stanowi ważne zabezpieczenie przed przegrzaniem się urządzenia.

Grzejniki olejowe i ceramiczne

Do urządzenia wlewa się olej, który jest źródłem ciepła. Kilkustopniowa regulacja mocy, pozwala na uzyskanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Niektóre modele mogą mieć wbudowany czujnik temperatury czy praktyczny nawilżacz. Z kolei, grzejniki ceramiczne  mają wbudowane w urządzenie płytki ceramiczne, które się nagrzewają i oddają ciepło do pomieszczenia. Przenośne grzejniki elektryczne – to bardzo wygodne urządzenia, które warto mieć w domu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *