FacebookTwitter

Drzwi wewnętrzne integralną częścią mieszkania

By on sty 18, 2014 in Drzwi Antywłamaniowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Każdy z nas ma chyba świadomość, że drzwi w naszym mieszkaniu powinny współgrać z aranżację całego mieszkania. Problemem jest jednak to, że zazwyczaj nie wiemy do czego w zasadzie drzwi powinny pasować – ścian, okien czy może mebli?

Rodzaje drzwi

W naszych domach niepodzielnie królują tradycyjne drzwi uchylne, jednak obecnie producenci oferują nam również wiele innych rozwiązań. Przede wszystkim przy zakupie drzwi powinniśmy się zastanowić jaki rodzaj drzwi będzie najbardziej funkcjonalny. Do wyboru mamy drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, lewe lub prawe. Od razu wyjaśniamy: w drzwiach lewych skrzydło otwiera się zgodnie z ruchem wskazówek zegara; natomiast w prawych w kierunku przeciwnym. Kolejny dylemat przed jakim stajemy, to czy drzwi powinny być pełne czy przeszklone. W łazienkach i toaletach najczęściej montuje się drzwi częściowo przeszklone, które dodatkowo mają specjalne otwory wentylacyjne. Jeżeli pokój jest ciemny, a okna wychodzą na północ, to możemy zdecydować się na drzwi całkowicie przeszklone. Często kupujemy je także do pokojów dziecięcych, aby mieć kontrolę nad naszymi pociechami. Dla starszych dzieci, którym zależy już na prywatności, najodpowiedniejsze będą drzwi pełne. Podobnie do sypialni i pokoju gościnnego – są to miejsca w których powinno panować całkowitym zaciemnienie i intymność. Do małych pomieszczeń, w których zależy nam na oszczędności miejsca, polecane są natomiast drzwi przesuwne. Drzwi tego rodzaju są także dobrym rozwiązaniem gdy chcemy oddzielić kuchnię od salonu, gabinet od sypialni czy po prostu dwa pokoje, które w zależności od potrzeb możemy dzielić lub łączyć w jedną całość. Możemy zamontować je na prowadnicy lub w specjalnej kasecie w ścianie. Dostępne są w różnych wymiarach – szerokość skrzydła może wynosić od 60 do 150 centymetrów.

Drzwi dopasowane do stylu pomieszczenia

Wybierając odpowiednie drzwi do mieszkania, możemy dopełnić jego aranżację. Dobrze, gdy na etapie wyboru mamy już pewność jakiego koloru będziemy mieli ściany, jakie podłogi i meble. Dzięki temu łatwiej będzie nam utrzymać harmonię. W zasadzie najlepiej kierować się swoim poczuciem estetyki. Najprostszym sposobem jest dopasowanie drzwi do podłóg – jeżeli mamy ciemne panele, to na pewno dobrze będą przy nich wyglądać drzwi w podobnym odcieniu.

Szeroki wybór drzwi wewnętrznych dostępny jest na stronie: http://www.castorama.pl/

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *