FacebookTwitter

Jak zabezpieczać dom?

By on sty 9, 2016 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kwestia odpowiedniego zabezpieczenia domu jest bardzo istotna. Jeżeli w grę wchodzi bezpieczeństwo przed włamaniami to nie ma z tym żartów i warto postawić na jak najlepszą ochronę. 

Powinniśmy pomyśleć o tym już przy pierwszym etapie budowy domu. Warto zdecydować się na dobrej jakości drzwi z systemem antywłamaniowym. Nie warto tutaj wierzyć na słowo – konieczne jest sprawdzenie dokumentów potwierdzających system zamontowany w takich drzwiach. Istotne są klasyfikacje odporności – wiadomo, im wyższa klasa tym lepsze zabezpieczenie. Dodatkowo jeżeli mieszkamy w niebezpiecznej lub podejrzanej okolicy to warto zdecydować się również na dodatkowe zabezpieczenie okien.

Obecnie do wyboru mamy wiele opcji, ale najpopularniejsze są dwie z nich. Pierwszą są znane już od wielu lat standardowe kraty, które może spotkać jeszcze chociażby w starych blokach. Znacznie nowocześniejszym rozwiązaniem wydają się być rolety antywłamaniowe, jak potwierdzają specjaliści jest to również skuteczniejsza metoda zabezpieczenia okien.

Jeżeli mówimy o zabezpieczeniu domu to warto również zastanowić się nad montażem systemu alarmowego, zwłaszcza jeżeli posiadamy w swoim domu jakieś cenne przedmioty – będzie to rozwiązanie idealne. Najprostszy system alarmowy nie jest zbyt dużym wydatkiem, natomiast my sami będziemy pewni, że nasz dom jest odpowiednio chroniony.

Jeżeli chodzi o tradycyjne metody to dobrze znaną jest pies ochronny i odpowiednia informacja na tabliczce znajdującej się na bramie. Przy takiej ochronie na wejście posesji zdecyduje się zdecydowanie mniejsza ilość osób, zwłaszcza jeżeli nasz pies będzie odpowiednich rozmiarów. Pozostaje również kwestia wyjazdów z domu. Najlepiej kiedy w tym terminie nad bezpieczeństwem czuwa zaufana osoba – jak wiadomo jednak, nie zawsze jest to możliwe. Warto więc zastanowić się nad specjalnymi czujnikami, które ustawione będą o określonych porach uruchamiały światło w kolejnych pomieszczeniach domu, dzięki czemu inni będą mieli wrażenie, że ktoś jest obecny cały czas w domu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *