FacebookTwitter

Jakie mamy sposoby na cieknący kran?

By on lut 18, 2016 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Istotną kwestią w przypadku cieknącego kranu jest przede wszystkim ustalenie przyczyny usterki. Każdy kto kiedykolwiek miał do czynienia z tego typu awarią doskonale wie, że pomimo tego iż nie jest ona zbytnio szkodliwa, to jednak jest to usterka niezwykle denerwująca.

Dźwięk kolejno spadających po sobie kropel może doprowadzić do frustracji. Warto więc znać kilka sposobów na cieknący kran – tak, aby w przypadku tego typu awarii, na przykład wieczorem, kiedy żaden specjalista do nas nie dojedzie nie zwariować.

Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie czy pokrętła od wody są odpowiednio zakręcone – być może któryś z domowników nie dokręcił ich dobrze i stąd podejrzenie awarii kranu. Jeżeli ten powód wyeliminujemy to następnym krokiem będzie sprawdzenie wszelkich zaworów – może okazać się, że któraś ze śrub podczas użytkowania – nierzadko wieloletniego, się poluzowała i stąd właśnie cieknąca woda z kranu. Jeżeli to nie pomaga – przyczyna usterki może być wynikiem wyrobionych już zaworów, które trzeba wymienić.

W tym przypadku jednak warto zlecić to profesjonaliście, który wymieni zawory i usunie tym samym usterkę. Co prawda można zastosować różnego rodzaju rozwiązania pośrednie jak wymiana uszczelki czy zastosowanie silikonu w kranie – nie zawsze jednak jest to skuteczne. W międzyczasie można wypróbować kilka sposobów na przetrwanie z cieknącym kranem przed interwencją specjalisty. W zlewie możemy tuż w miejscu spadającej wody ułożyć szmatkę lub gąbkę, które zneutralizują dźwięk spadających kropli.

Co prawda w ten sposób usterka nie zostanie usunięta, lecz oszczędzi nam to sporo nerwów. Ostatecznością może być również zwyczajne zakręcenie głównego zaworu dopływu wody – w tym jednak przypadku trzeba pamiętać, że za każdym razem, kiedy będziemy chcieli skorzystać z innego źródła wody w domu konieczne będzie odkręcanie tego zaworu. Sprawdź inne sposoby na cieknący kran.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *