FacebookTwitter

Najlepsze meble do ogrodu – jakie wybrać?

By on gru 16, 2015 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Meble do ogrodu powinny zapewniać nam wygodę i funkcjonalność, a poza tym dodawać walorów estetycznych. W sklepach ogrodniczych można spotkać szerokie spectrum mebli wykonanych z drewna, rattanu, tworzywa sztucznego czy metalu. Zobacz, jakimi właściwościami się cechują.

Drewniane meble do ogrodu

Meble drewniane są uniwersalne. Pasują do niemal każdej aranżacji ogrodu i świetnie komponują się z roślinnością. Odpowiednio zaimpregnowane drewno jest odporne na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych, działanie pleśni, grzybów czy owadów. Aby podkreślić ich wyjątkowy kolor, warto je pomalować olejem  do drewna. Są wygodne i stabilne, dzięki czemu będą służyły Ci przez lata.

Meble z rattanu i wikliny

Meble do ogrodu wykonane z włókien roślinnych są lekkie i trwałe, dzięki czemu można je bez trudu przenosić w wybrane miejsce. Nie są jednak odporne na wilgoć i niskie temperatury, dlatego powinny znajdować się na zadaszonym tarasie. Narażone na deszcz i wilgoć ulegają uszkodzeniu i zaczynają wyglądać mało estetycznie. Mają rustykalny charakter i zapewniają wygodę i komfort użytkowania.

Meble z tworzywa sztucznego

Najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia meble są wykonane z tworzywa sztucznego. Są obojętne na działanie wilgoci, opadów, zróżnicowanych temperatur. Mogą z kolei lekko płowieć pod wpływem promieniowania słonecznego. Są bardzo lekkie i poręczne, dzięki czemu bez trudu możesz je przestawiać z miejsca na miejsce lub chować pod zadaszenie.

Meble do ogrodu stalowe

Stalowe meble ogrodowe wyglądają na pierwszy rzut oka trochę staroświecko. Są ciężkie i trwałe. Pod wpływem wilgoci ulegają jednak korozji, dlatego warto je zabezpieczyć odpowiednim lakierem. Idealnie pasują do ogrodów urządzonych w stylu romantycznym, do zabudowań willowych i dworkowych. Wybierając najlepsze fotele, stoły, ławki i huśtawki do ogrodu zwróć uwagę na to, jakie meble będą najlepiej pasowały do stylistyki Twojego ogrodu. Wybierz model, który jest trwały i solidny, a przede wszystkim bardzo wygodny.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *