FacebookTwitter

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając bramę do garażu? Kilka cennych wskazówek

By on lip 25, 2016 in bramy garażowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Brama garażowa jest równie ważnym elementem wyposażenia budynku mieszkalnego, co drzwi wejściowe czy drzwi wewnątrz domu. Podstawową funkcją bramy jest oddzielenie pomieszczenia od zewnątrz oraz zabezpieczenie tego, co znajduje się wewnątrz garażu. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając wzór do własnego domu?

Zanim zdecydujemy o estetyce bramy dowiedzmy się, z czego została wykonana, jaka jest jej wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, wycieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Pod adresem http://domifikacje.pl/ideabook/ znajdziesz więcej ciekawych porad dotyczących wyboru elementów wykończenia wnętrz. Jakie są podstawowe różnice między bramami do garażu?

Dostępne na rynku wzory różnią się między innymi budową i sposobem otwierania. Najczęściej wykonane są z blachy aluminiowej, stalowej i z drewna. Drzwi garażowe drewniane powinny być dobrze zaimpregnowane i przygotowane do zmiennych warunków atmosferycznych, niskich temperatur i silnych wiatrów. Spotyka się także bramy z blachy miedzianej lub mieszanek – aluminium pokrytego miedzią lub aluminium z warstwą brązu. Każdy materiał daje również odmienny efekt wizualny.

Bramy garażowe mogą otwierać się na cztery różne sposoby. Pierwsze to uchylne, zwane inaczej płytowymi, działające na zasadzie drzwiczek uchylnych w meblach. Płyta drzwi za pomocą specjalnego mechanizmu podnoszona jest do góry. Bramy z tego typu otwieraniem należą do najbardziej ekonomicznych modeli na rynku. Są wytrzymałe, mało awaryjne i tanie. Bramy mogą również otwierać się segmentowo. Takie nazywa się sekcyjnymi. Ich płaszczyzna podzielona jest na poziome pasy, segmenty, które stopniowo otwierają się ku górze.

Dostępne są modele z napędem, zazwyczaj nieco droższe od klasycznych, manualnie otwieranych. Trzeci sposób otwierania nazywa się żaluzjowym. Wrota rolowane są w wałek umieszczony tuż nad otworem garażowym. Ostatni, tradycyjny model bram do garażu to otwierane ręcznie podwójne wrota. Należą do najtańszych opcji. Wybór należy do Was. Pamiętajcie, że od niego zależy Wasze bezpieczeństwo i efektowny wygląd całego domu.

Podczas montażu bramy garażowej z pewnością będziesz musiał wykonać kilak dodatkowych prac remontowych. Więcej na ich temat znajdziesz po wejściu w ten link.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *