FacebookTwitter

Charakterystyka termowentylatorów

By on lis 19, 2016 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Termowentylator to bardzo wygodna forma grzejnika elektrycznego. Zapewnia on ciepło, wtedy kiedy jeszcze niechętnie jesteśmy zdecydowani na uruchomienie kotła i grzejników. Zamiast ubierać się grubo, warto pomyśleć o zakupie termowentylatora.

Do wielu zadań

Termowentylatorów używa się nie tylko do ogrzewania powierzchni mieszkaniowych, nadają się równie dobrze jako ogrzewanie pomieszczeń użytkowych. Jest to możliwe głównie za sprawą ich bardzo dużej mocy – od 700 do aż 2000 W. Idealnie sprawdzają się jako ogrzewacze do małych pomieszczeń. Niezwykle popularne wśród użytkowników są modele przenośne, pozwalające na dogrzewanie wybranych przez siebie samego miejsc. Te urządzenia dodatkowo są zasilane jednofazowo, prądem zmiennym – o napięciu 230 V.

Jak działa termowentylator?

Działanie termowentylatora jest bardzo proste. Wewnątrz niego znajduje się spirala grzejna, która rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Za nią umieszczone jest specjalne śmigło, które wypycha z urządzenia ogrzane powietrze na zewnątrz. Wylot umieszczony jest z przodu urządzenia – z tyłu natomiast jest wlot, na nim bardzo często znajduje się też filtr, który zapobiega zanieczyszczaniu urządzenia.

Termowentylatory najczęściej są wyposażone w dwa proste pokrętła. Jedno z nich służy do włączania i wyłączania urządzenia. Drugie natomiast służy do ustawiania pracy – jest to najczęściej termostat. W niektórych nagrzewnicach znajduje się również trzecie dodatkowe pokrętło. Służy ono najczęściej do programowania urządzenia. Bardzo często te najmniejsze modele mogą funkcjonować również latem, z wyłączoną grzałką. Wówczas mogą pełnić one funkcje wentylatorów. Więcej informacji także pod adresem http://www.ogrzewanie.info.pl/artykuly,70994,1,Co_nalezy_wiedziec_o_termowentylatorach.

inside-apartment-design-home

Kwestie bezpieczeństwa

Najważniejsza jest jednak kwestia bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, aby wybrane przez nas urządzenie było przede wszystkim bezpieczne dla nas i naszych domowników. Termowentylatory muszą być używane zgodnie z ich przeznaczeniem – wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń.

Część termowentylatorów ma funkcję utrzymywania minimalnej temperatury w pomieszczeniu – nie mniejszej niż 5 stopni. Inne w razie usterki lub przegrzania mają funkcję samoczynnego wyłączenia się. Nie każdy z termowentylatorów nadaje się także do użytku w łazience – dokładne informacje na ten temat udzieli nam sam sprzedający lub też znajdziemy informacje o tym w instrukcji obsługi.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *