FacebookTwitter

Jak dobrać okap kuchenny?

By on sie 19, 2016 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Okap kuchenny jest niezbędnym elementem wyposażenia kuchni. Pełni on nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną funkcję. Odpowiednio dobrane urządzenie urozmaici aranżację pomieszczenia oraz sprawi, że gotowanie będzie znacznie przyjemniejsze. Oto kilka wskazówek, którymi warto kierować się poszukują okapu do swojej kuchni.

Okap kuchenny pozwala odprowadzić z pomieszczenia nieprzyjemne zapachy powstałe w trakcie gotowania, a także parę wodną. Urządzenie może działać jako pochłaniacz lub wyciąg. W pierwszym przypadku okap zasysa powietrze, filtruje je z zapachów oraz cząsteczek tłuszczu, a następnie wtłacza je do pomieszczenia. Z kolei wyciąg musi być podłączony do instalacji wentylacyjnej, ponieważ zanieczyszczone powietrze odprowadza na zewnątrz pomieszczenia. To, który wariant wybierzemy jest uzależnione od warunków architektonicznych wnętrza.

Parametry urządzenia

kitchen-731351_1280

Aby okap faktycznie spełniał swoją rolę i odprowadzał zanieczyszczone powietrze z kuchni, jego wydajność powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Wartość, jaką powinien wyróżniać się okap pasujący do naszej kuchni można łatwo obliczyć. Wystarczy kubaturę pomieszczenia pomnożyć razy 6. Otrzymany wynik oznacza, że przykładowo okap powinien odprowadzić w ciągu godziny 200 m3 powietrza. W artykule http://www.jestempaniadomu.pl/index.php/2016/08/elegancki-dodatek-i-wazny-element-wyposazenia-kuchni-okap-kuchenny-jaki-wybrac/ zawarto więcej wskazówek odnośnie wyboru okapu kuchennego.

Walory dekoracyjne

kitchen-728718_1280

Ciekawie dobrany okap kuchenny może efektownie odmienić aranżację wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zarówno w minimalistycznym wzornictwie, jak i przełamujące tradycyjne formy. Poszukując idealnego rozwiązania do swojego domu, warto wybrać okap, który będzie stylistycznie pasował do innych elementów wystroju kuchni. Przykładowo można go dopasować kolorystycznie do lamp w pomieszczeniu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *