FacebookTwitter

Dywan w nowoczesnym mieszkaniu

By on gru 18, 2016 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

W mieszkaniu to właśnie dywan powinien być dobrany do naszego wnętrza. Jeżeli zdecydujemy się je dekorować, dopasowując do dywanu, szybko okaże się, że zmiana samego dywanu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak zatem dobrze wybrać dywan do naszego wnętrza, a przede wszystkim, na co dokładnie zwrócić uwagę?

Jaki powinien być dywan?

Dywan powinien być stylistycznym uzupełnieniem całego wnętrza. W mieszkaniach o stylowym wystroju sprawdza się idealnie dywan stylizowany na tradycyjne wzornictwo. Do nowoczesnego wnętrza dużo lepiej pasują dywany, które pasują do całości. Ciekawym rozwiązaniem niewątpliwie są te z geometrycznym wzornictwem. Równie dobrze, na zasadzie kontrastu sprawdza się dywan bogato zdobiony, kolorowy.

O czym pamiętać?

Dobierając dywan do naszego wnętrza, koniecznie musimy wziąć pod uwagę wykończenie podłogi – dokładnie z jakiego materiału została ona wykonana. Bardzo dobrym pomysłem jest kontrastowanie wnętrza poprzez dobieranie jaśniejszego dywanu do ciemnej podłogi, czy też ciemnego dywanu do jasnej podłogi. Równie istotnym elementem jest sprawdzenie, czy dywan, jak i podłoga mają jednolity wzór. Na podłodze posiadającej wzory bardzo dobrze wygląda dywan w jednolitym kolorze. Natomiast na podłodze o jednolitym wzorze bardzo dobrze wyglądają dywany bogato zdobione i wzorzyste. Po więcej porad zapraszamy do artykułu Jaki dywan do nowoczesnego wnętrza?

texture-floor-carpet-fabric

Dywan i meble

Najczęściej w bliskiej odległości od dywanu ustawiane są sofy, fotele oraz inne meble. Dobierając dywan, konieczne jest wzięcie pod uwagę również mebli. Podobnie jak w przypadku podłogi, również tutaj istotną rolę odgrywa kolor mebli oraz ich powierzchnia. Jeżeli do naszego wnętrza dopasujemy już dywan i zdecydujemy się na mocny jednolity kolor, warto wzmocnić go również poprzez dodatki.

Intensywną barwę dywanu można wydobyć między innymi niewielkimi dodatkami, co podkreśli wnętrze. Można dołożyć np. poduszki na sofie lub na pufach. Dla dywanów o delikatnym wzorze wymaga się spokojnego i jednolitego wystroju wnętrza. Ważne jest, aby nie stwarzać konkurencji dla dywanu. Dodatkowo wzorzysty dywan wygląda dużo lepiej, jeżeli nie jest zastawiony meblami.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *