FacebookTwitter

Mole w domu? Jak je wytępić?

By on paź 24, 2016 in Naprawa szkód | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Mole, chociaż malutkie są niezwykle ciężkie do wytępienia. To rywal trudny do zwalczenia, szczególnie że często sobie nie zdajemy sprawy, że one w ogóle się rozwijają. A one szybko rozmnażają się w naszym jedzeniu i ubraniach zakładając coraz więcej gniazd w naszym domu. Najczęściej to ciemne, ciepłe miejsce, do którego nie zaglądamy zbyt często.

Mole odzieżowe

W każdym domu mogą się one pojawić. Nie chodzi o to, że mamy bałagan w domu, że źle gospodarujemy. Nie, to nie ma znaczenia, bo tak naprawdę mogą zamieszkać wszędzie. Najbardziej znane są mole odzieżowe, które mogą do nas przylecieć przez otwarte okno, a nawet wentylacją. Jak u sąsiada się pojawiły, to możemy być pewni, że i nasze mieszkanie wezmą sobie za cel. Co ciekawe, sami możemy je niechcący przynieść do domu, na przykład po spacerze.

Mole żywnościowe

Kolejny rodzaj to mole żywnościowe. One jeszcze z większą łatwością mogą pojawić się w naszym domu, przykładowo w żywności, którą kupujemy, mogą znajdować się ich jaja. Możemy więc kupić kaszę, mąkę czy makaron i jednocześnie mole. Najgorsze, że mogą znaleźć się w większej ilości pokarmów, na przykład w orzechach, herbacie czy karmie dla psów i kotów.

bug-189903_960_720

Jak działać?

Często niestety na profilaktykę jest za późno, więc musimy działać szybko i skutecznie (Zobacz dodatkowe informacje zawarte w tym artykule: http://mamafit.pl/skuteczny-sposob-na-mole/). Musimy odnaleźć źródło problemu, czyli gniazdo moli. To sprawi, że zwiększymy swoje szanse na wygranie z tym niewygodnym przeciwnikiem. Nie skupiajmy się tylko na osobnikach dorosłych, bo pozostała część populacji i tak będzie rozwijała się w najlepsze.

Musimy uważnie obserwować, z jakiego miejsca wylatują. W tym celu przeszukajmy wszystkie szafy w domu, a jak już odnajdziemy miejsca i rzeczy, w których się rozwijają to jesteśmy blisko celu – całkowitego ich wytępienia. Wszystkie rzeczy, produkty, w których się gnieździły, należy wyrzucić, miejsce, gdzie żyły dokładnie umyć, najlepiej korzystając ze środków przeciwko molom. Pamiętajmy, że jak chcemy widzieć prawdziwe efekty, to musimy sprawdzić dokładnie każde miejsce. Jeśli coś ominiemy, to nasze wcześniejsze działania mogą pójść na marne.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *