FacebookTwitter

Nagrzewnica – o czym pamiętać przed zakupem?

By on lis 11, 2016 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Przed decyzją o zakupie nagrzewnicy należy się zastanowić, na jaką chcemy się zdecydować. Na rynku występują nagrzewnice elektryczne, gazowe, jak i olejowe. Każdy model posiada zarówno wady, jak i zalety.

Nagrzewnica elektryczna

Najpopularniejsza jest nagrzewnica elektryczna. Zyskała swoją popularność dzięki jej przeznaczeniu – ogrzewanie małych pomieszczeń. Kojarzona jest przede wszystkim z dużym poborem mocy przy jednocześnie dość niskiej wydajności. Idealnie sprawuje się tak naprawdę w niewielkich pomieszczeniach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ogrzewać nią dużo większe pomieszczenia. Wówczas jednak należy liczyć się z naprawdę wysokimi rachunkami za prąd.

Ogromną zaletą tego typu nagrzewnic jest brak otwartego ognia. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie dla niedoświadczonych użytkowników. Brak ognia i zasilania elektrycznego nagrzewnicy tego typu sprawia, że urządzenie nie wydziela spalin i nie grozi wybuchem. Nagrzewnica zasilana elektrycznie została przystosowana do ciągłej pracy, dzięki czemu jest w stanie zapewnić w pomieszczeniu dostateczne ciepło. Co najważniejsze posiada ona wentylator, dzięki czemu równomierne rozprowadza ciepło.

Nagrzewnica gazowa

Najbardziej wypośrodkowaną nagrzewnicą jest nagrzewnica gazowa – jest zrównoważona cenowo i jakościowo. Tak samo, jak nagrzewnica, tak również paliwo do niej jest stosunkowo tanie. Bardzo dużym plusem nagrzewnicy gazowe jest jej mobilność. Jest ona niezależna i może działać praktycznie w każdym miejscu. Te typy najczęściej przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń o dużej powierzchni. Nagrzewnica gazowa posiada także możliwość regulowania mocy ciepła, a do tego jest bardzo prosta w obsłudze i późniejszej konserwacji. Ciekawe informacje znajdziesz też w tym miejscu.

pexels-photo-94644

Nagrzewnica olejowa

Ostatnim rodzajem są nagrzewnice olejowe. Przeznaczone są one ogrzewania średnich oraz dużych powierzchni. Cechują ją przede wszystkim duży komfort użytkowania oraz bardzo duża wydajność. Nagrzewnice z opcją odprowadzania spalin idealnie sprawuje się wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie. Emitują one wówczas czyste i ciepłe powietrze. Modele bez odprowadzania spalin stosuje się głównie do ogrzewania pomieszczeń, w których nie przebywają ludzie. Każdy typ nagrzewnicy tak naprawdę nadaje się do innego pomieszczenia i charakteru pracy – o tym należy bezwzględnie pamiętać.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *