FacebookTwitter

Podgrzewacz przepływowy – czym kierować się przy zakupie?

By on paź 13, 2015 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Podgrzewacze do wody to prosty i szybki sposób na ekonomiczne przygotowanie ciepłej wody użytkowej. W przypadku podgrzewaczy przepływowych, woda o odpowiedniej temperaturze jest dostarczana po chwili od odkręcenia kranu. Jeśli przymierzasz się do zakupu podgrzewacza, dowiedz się, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Czym charakteryzują się podgrzewacze przepływowe?

Podgrzewacze przepływowe, których bogatą ofertę znajdziemy między innymi na www.castorama.pl, nagrzewają wodę na bieżąco. Co ważne, ten model podgrzewaczy zwykle montuje się przy konkretnym kranie. Z tego powodu, jeśli chcemy cieszyć się ciepłą wodą w kuchni i łazience, konieczne będzie zainstalowanie drugiego urządzenia.

Ogromną zaletą podgrzewaczy przepływowych jest możliwość zamontowania ich na niewielkiej powierzchni, przykładowo tuż przy kranie w łazience lub w kuchni. Warto dodać, że instalacja podgrzewacza przepływowego nie jest bardzo kosztowna. Musimy jednak mieć świadomość, że przy tym modelu na ciepłą wodę trzeba chwilkę poczekać.

Zasilanie podgrzewacza do wody

Przepływowe podgrzewacze do wody możemy podzielić na modele z zasilaniem gazowym lub elektrycznym. Podgrzewacze gazowe są zasilane gazem ziemnym lub płynnym. Na korzyść tego rozwiązania przemawiają przede wszystkim niskie ceny gazu oraz całkowite bezpieczeństwo użytkowania urządzenia, niemniej pod warunkiem przestrzegania wszelkich wytycznych producenta.

Natomiast w przypadku podgrzewacza elektrycznego koszty jego eksploatacji mogą być nieco wyższe, jednak to właśnie ten model jest uznawany za najbezpieczniejszy.

Elektryczne podgrzewacze do wody możemy podzielić na modele jednofazowe oraz trójfazowe. Podgrzewacze jednofazowe są mniej wydajne, przez co lepiej sprawdzają się w mieszkaniach. Podgrzewacze trójfazowe cechują się większą wydajnością, dzięki czemu znajdą zastosowanie także w dużych gospodarstwach domowych.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *