FacebookTwitter

10 roślin do ochrony posesji

By on kw. 1, 2014 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Strażnik który pracuje w zamian za dostęp do słońca i wodę to strażnik idealny. Jeśli dodamy do tego jeszcze że wiele z roślin które popularnie używa się do tworzenia żywych zapór dla twojego ogrodu ma także niezaprzeczalne walory estetyczne, inwestycja w zielone zdaje się jednym z lepszych pomysłów.

Dlatego dzisiaj przyjrzymy się 10 roślinom idealnym do stworzenia żyjących zapór na twoim podwórku. Po kilku latach uważnej opieki będą nie tylko chronić, ale także estetycznie okalać twoja działkę.

 zabezpieczenie ogrodu

Tuja

Bardzo popularny iglak, nie bez powodu – są zielone przez cały rok, są wytrzymałe i niewymagające. Żywotnik zachodni rośnie szybko i oferuje skuteczną ochronę już po kilku latach, dla maksymalnej gęstości należy je regularnie przycinać.

zabezpieczenie ogrodu

Ligustr

Bardzo popularny jako element zieleni miejskiej, ceniony na szybkość wzrostu i gęstość. Aby upewnić się że nie będzie posiadał żadnych prześwitów, po posadzeniu należy przyciąć go do 20 centymetrów, po czym pielęgnować nożycami 2 razy w roku.

 zabezpieczenie ogrodu

Ostrokrzew

Jego przydatność ukrywa się w samej nazwie, oprócz tego łatwo go formować. Jest rośliną zimozieloną, oprócz skutecznej ochrony ozdabia ogród czerwonymi owocami. Bardzo skuteczny i wdzięczny materiał na żywopłot.

 zabezpieczenie ogrodu

Świerk kłujący

Kolejny iglak, tym razem o pięknym, stalowoszarym kolorze. Ma twarde gałęzie i ostre liście, wymaga jednak dobrej gleby i czasu, ponieważ wzrasta bardzo powoli.

 zabezpieczenie ogrodu

Róża pomarszczona

Nie dymu bez ognia, nie ma też róży bez kolców. Co prawda nie stworzysz z niej równej i prostokątnej ściany, jednak wygląda pięknie i nie wymaga wiele pielęgnacji.

zabezpieczenie ogrodu

Ognik szkarłatny

Krzew o licznych, czerwonych owocach, rośnie bardzo gęsto, tworząc nieprzepuszczalne ściany za sprawą swoich kolców.

zabezpieczenie ogrodu

Cis

Pozostawia igły na cały rok, jego drewno jest mocne i nieprzepuszczalne. Nie lubi jednak mrozu, dlatego nada się do osłoniętej części ogrodu.

 zabezpieczenie ogrodu

Bukszpan

Co prawda należy do wolniej rosnących roślin, gdyż na solidny żywopłot należy czekać nawet kilkanaście lat, jednak wówczas będzie zaporą nie do przejścia. Wygląda bardzo ładnie, a wiosną obsypują go charakterystyczne pąki.

zabezpieczenie ogrodu

Jałowiec płożący

Mimo że niski, za sprawą swojej rozległości świetnie nada się jako druga linia obrony ogrodu. Ma ostre i mocne gałęzie, więc jeśli chcesz uchronić część działki przed gośćmi, postaw na straży tą elegancką, niebieskozieloną roślinę.

 zabezpieczenie ogrodu

Berberys

Jedna ze skuteczniejszych zasłon do zasadzenia wzdłuż ogrodzenia, posiada bardzo ostre kolce, na które musisz uważać przy przycinaniu. Występuje w wersji zielonej, żółtej i czerwonej, jest odporny na mróz.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *